OPINIE O BIEGU

2013 › POMYSŁ ORGANIZACJI G5
2014

I Gorzycka 5

We wszystkich biegach wzięło udział blisko pół tysiąca osób, w tym 114 dorosłych biegaczy w starcie głównym! Specjalnie z tej okazji do Gorzyc zawitał Jacek Wszoła, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż! Bieg wygrywa Dawid Kubiec z czasem 14:50, natomiast najlepszą kobieta zostaje Aleksandra Jakubczak z czasem 17:26.

2015

II Gorzycka 5

5 km dystans, a tym samym główny bieg najszybciej ukończyła Aleksandra Jakubczak (00:17:52), drugie miejsce zajęła Danuta Bożczek, trzecie – Marzena Starzyk. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Artur Kern (00:14:51), drugie Jacek Żądło, na trzecim uplasował się Damian Walczak.

2016

III Gorzycka 5

Ponad 600 osób pobiegło w Gorzyckiej Piątce. Najmłodszy z zawodników startujących w niedzielnym biegu miał 2 latka, najstarszy 70. Finiszujących zawodników witał sam mistrz olimpijski, lekkoatleta Artur Partyka.
Gorzycką piątkę, czyli 5 km dystans pokonało 236 zawodników. Pierwszy z czasem 0:14:49,89 przybiegł Andrzej Starżyński, spośród kobiet najlepszy czas, bo 0:17:36,48 miała Olesia Dudovodiuk. W kategorii Nordic Walking zwyciężył Jacek Wiśniewski z czasem 0:30:40,36.

2017

IV Gorzycka 5

To była deszczowa, ale szczególna Gorzycka 5. Gościem specjalnym tej edycji był sam Henryk Szost, polski olimpijczyk. W biegu głównym na dystansie 5 km wystartowało 179 osób. Wygrała Anna Wójcik ze Stalowej Woli z czasem 18 min. 42 sek., drugie miejsce zajęła Małgorzata Siembida z Ulanowa, a trzecie Katarzyna Siepieniec z Rzeszowa. Wśród mężczyzn wygrał Andrzej Strażyński z Klementowic z czasem 15 min. 05 sek. Drugi był Pavlo Veretskyi z Dontetsk, a trzeci Dawid Kubiec.

2018

V Gorzycka 5

Ponad 200 zawodników w biegu głównym. Prawie pół tysiąca startujących w tym rodziny i kibice to bilans V Gorzyckiej 5. Gościem specjalnym była Joanna Jóźwik.

2019

VI Gorzycka 5

Prawie 200 zawodników w biegu głównym. Prawie pół tysiąca startujących w tym rodziny i kibice to bilans VI Gorzyckiej 5.

2020

VII Gorzycka 5

W 2020 z wielkim smutkiem i żalem podjęliśmy decyzję o odwołaniu VII Gorzyckiej 5.

2021

VIII Gorzycka 5

W 2021 wracamy i odnotowujemy jedną z lepszych i wyjątkowych imprez w Gorzycach. Najszybszy okazuje się Aleksander Dragan z Kielc z czasem (00:15:18), drugie miejsce zajmuje Rafał Czarnecki, trzecie Grzegorz Wójs. Najszybsza kobieta natomiast to Sabina Jarząbek również z Kielc z czasem (00:16:53), drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka i trzecie Małgorzata Siembida.

2022

IX Gorzycka 5

W 2022 mamy wynik poniżej 15 minut. Piękny czas z którym na mecie melduje się Patryk Marszałek z Rzeszowa z czasem (00:14:54), drugie miejsce zajmuje Andrzej Starżyński, trzecie Michał Wojciechowski. Najszybsza kobieta na mecie to Patrycja Surowiec z Czarnej koło Rzeszowa z czasem (00:18:18), drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka i ostatnie z podium jak rok wcześniej Małgorzata Siembida.